Aparat z pendrive, zegarek, zapalniczka, a nawet przycisk biurowy? To nie jest zestaw nowych zabawek Jamesa Bonda! Minikamery ukryte w przedmiotach stały się znakiem naszych czasów. Możliwości obserwowania i nagrywania wideo wykraczają daleko poza montaż ogromnych, przyciągających uwagę kamer. Od teraz robienie anonimowych zdjęć to bułka z masłem!

Jedyną rzeczą, która jest mini w mini kamerach, jest obiektyw. Z pewnością nie są opcjami – optymalny czas pracy i kąt widzenia do 90° to jedne z kluczowych cech, które decydują o ich potencjale i skuteczności.

MODUS Biuro Detektywistyczne

Piotr Iskierka i Jacek Płonka spółka cywilna

Kamery monitorujące zainstalowaliśmy już w miejscowościach:

Zbrosławice, Ptakowice, Miedary, Wilkowice, Laryszów, Kamieniec, Wieszowa, Zawada, Karchowice, Jaśkowice, Księży Las, Połomia, Rybna, Opatowice, Repty Śląskie, Strzybnica, Pniowiec, Tarnowskie Góry, Bytom, Górniki, Stolarzowice, Sucha Góra, Tworóg, Brynek, Nowa Wieś Tworoska, Hanusek, Boruszowice, Miasteczko Śląskie, Zalew Chechło, Nowe Chechło, Świerklaniec, Orzech, Nakło Śląskie, Radzionków, Łubie, Łubki, Jasiona, Kopienica, Wielowieś, Kotków, Wojska, Szałsza, Przezchlebie, Jaśkowice, Czekanów, Gliwice, Czechowice koło Gliwic, Żerniki, Zabrze, Grzybowice, Łabędy, Świętoszowice, Pyskowice, Dzierżno, Osiedle Mikoszowina, Lubliniec, Kokotek, Pusta Kuźnica

Co ważne, jakość rejestrowanego obrazu nawet w najmniejszym stopniu nie przypomina pikselacji, którą pamiętamy jeszcze z niedalekiej przeszłości . Minikamery nagrywają w bardzo dobrej jakości, niektóre nawet w Full HD . Posiadają funkcje takie jak aktywacja ruchu, fotografia, nadpisywanie nagrań, nagrywanie dźwięku. Krótko mówiąc – wszystko, czego potrzebujesz, aby zostać prawdziwym mini-szpiegiem!

mini kamery do domu - detektyw
mini kamery do domudetektyw

Prześlij dowód

Minikamery ukryte w przedmiotach codziennego użytku oferują szeroki wachlarz możliwości. Pozwalają nagrywać całkowicie dyskretnie i bez ryzyka. Podobnie jak podsłuchy, mogą służyć do rejestrowania trudnych sytuacji, w których potrzebujemy dowodów na szkodliwą dla nas i niezgodną z prawem działalność, np. przemoc w rodzinie czy mobbing. W domu lub w biurze mini kamera ukryta w teczce jest idealna. Dzięki funkcji oznaczania nagrań datą i godziną będą one wiarygodnymi dowodami w procesie przeciwko sprawcy.

Jest kamera – żadnych imprez

Minikamery są często używane jako forma kontroli rodzicielskiej . Weryfikują zachowanie dzieci i tożsamość osób, które zapraszają do domu. W przypadku wyjazdów służbowych czy wakacji umożliwiają rodzicom monitorowanie domu oraz ilości odbywających się w nim przyjęć i towarzyskich spotkań.

Idealna niania?

Minikamery dla opiekunek

Ukryte kamery są również szeroko stosowane jako urządzenie do monitorowania kompetencji i wiedzy opiekunów i niań, co pozwala ocenić, czy dziecko jest w dobrych rękach. Coraz częściej chowane się w zabawkach i ubraniach dzieci pozostawionych w żłobkach i przedszkolach, często pod stopniami schodów. W dobie głośnych doniesień medialnych o skandalicznym zachowaniu wychowawców rodzice często decydują się sprawdzić warunki, w jakich przebywa ich pociecha.

kontrola niani - detektyw - szpiegowanie
kontrola niani – detektyw – szpiegowanie

W takich przypadkach szczególnie warto zainwestować w kamery CCD-WiFi . Umożliwiają one podgląd w czasie rzeczywistym. Dzięki temu rodzic może oglądać obraz z kamery na żywo, np. na swoim smartfonie. Jest to nieoceniona funkcja w sytuacjach, gdy czas reakcji nie może być zbyt długi. Dotyczy to również monitoringu opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych .

Metoda na złodziei

Okazuje się, że zainstalowanie ukrytych kamer we własnym mieszkaniu lub domu to także świetny sposób na wykrycie sprawców włamań i kradzieży. Niejeden mieszkaniec Gliwic czy Tarnowskich Gór przekonał się o tym, gdy zamontowana u niego minikamera zarejestrowała całe zdarzenie i sprawcę zbrodni. Materiał przekazany policji zawierał dokładną listę skradzionych przedmiotów oraz twarze złodziei, co ułatwiało podjęcie dalszych kroków w śledztwie.

W mieszkaniu jest wiele obiektów, w których można schować mini kamerę np. świetliki w dachu, okna, systemy rekuperacji czy klimatyzatory. Jedną z ciekawszych metod jest montaż atrapy czujnika ruchu . Ze względu na monitoring dużej powierzchni nadaje się również do sklepów, garaży samochodowych, hal produkcyjnych, a także ścian zewnętrznych mieszkań lub domów jednorodzinnych. Kamery tego typu nagrywają tylko wtedy, gdy czujnik wykryje jakikolwiek ruch w monitorowanym obszarze. Dzięki temu ignorują nieistotne momenty i nie wyczerpują możliwości zapisu na nośniku. Dzięki zastosowaniu systemu diod IR w trudnych warunkach obszar rejestracji jest oświetlony. W połączeniu z wbudowanym zapisem dźwięku daje to doskonałej jakości nagrania.

Dobre jedzenie, dobra obsługa i… dobry smak

Kamera ukryta w wieszaku to świetny sposób na obserwację wnętrza mieszkania oraz miejsc publicznych takich jak restauracja, kawiarnia, bar. Prowadzenie placówki o dużym przepływie osób wiąże się z ryzykiem wielu negatywnych sytuacji dla właściciela – klientów odchodzących z firmy bez zapłaty, bójek, a nawet ataków o podłożu terrorystycznym. Monitoring takich miejsc jest niewątpliwie konieczny.

Montaż minikamer ukrytych w obiektach to również rozwiązanie estetyczne. Miejsca publiczne nie muszą już zaśmiecać dużych kamer przemysłowych, które często nie pasują do reszty sprzętu firmy. Minikamery można montować w meblach lub akcesoriach dekoracyjnych.

Gadżet dla miłośników zwierząt, Minikamery dla psa

Minikamery to nie tylko sposób na obserwację ludzi, ale także… zwierząt.

Dzięki ich instalacji możemy dowiedzieć się, jak pupil spędza czas w oczekiwaniu na nasz powrót i sprawdzić, czy po naszym wyjeździe nie marnieje pod drzwiami. Szpiegowanie kota przyniesie nam odpowiedź na pytanie, które spędza sen z powiek każdemu miłośnikowi kotów – czy chodzi po stole i blacie kuchennym, kiedy mnie tu nie ma? Możemy też zadbać o to, aby nie gryzała naszych ulubionych kwiatów, które są dla niej trujące, jeśli je z psiej miski, a także tam, gdzie lubi się ukrywać.

Dla prawdziwych miłośników przyrody minikamery to szansa na uchwycenie wyjątkowych nagrań i zdjęć dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku! Miniaparat można zabrać ze sobą na nocne wędkowanie, biwakowanie w lesie lub safari. Montaż minikamer nie zna granic. Jest to możliwe praktycznie w każdym urządzeniu lub obiekcie . Począwszy od klasycznych, takich jak zegary ścienne, elektroniczne budziki, aż po zupełnie nietypowe i mniej podejrzane – na przykład w zasilaczu . Kolejną zaletą tego typu instalacji jest ciągła praca kamery dzięki stałemu dopływowi prądu z urządzenia zasilającego.

monitoring w domu - minikamery detektywa
monitoring w domu – minikamery detektywa

Wybór powinien zależeć od naszych oczekiwań, a przede wszystkim od tego, kogo lub co chcemy „ szpiegować ”. Dlaczego ludzie używają technologii szpiegowskich? W dzisiejszych czasach ukryte urządzenia rejestrujące to powszechna praktyka, która pozwala zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny, domu i własnej firmy. Z tych opcji warto skorzystać, ponieważ nigdy nie wiemy, czy zapisany film dostarczy nam wiedzy niezbędnej do dokonania radykalnych zmian w życiu lub dochodzenia swoich praw w sądzie.

Dzwoń! Pomożemy Teraz!