Nowa metoda wykorzystywana przez złodziei do kradzieży samochodów. Jak oszukują systemy alarmowe: mają urządzenia o wartości 10 000 euro z bułgarskiego czarnego rynku

Technologia ewoluuje, podobnie jak złodzieje. Przestępcy, którzy kradną samochody, używają teraz inteligentnych systemów, aby je otwierać bez pozostawiania śladów. Urządzenia blokują sygnał pilota, więc samochód pozostaje odblokowany. Złodzieje mają też strategie, dzięki którym kradną cały samochód. Dwóch Albańczyków zostało złapanych na gorącym uczynku podczas włamywania się do samochodów na parkingu dużego sklepu.

Zostali zatrzymani przez policjantów w cywilu i złapani na gorącym uczynku, gdy kradli samochód na parkingu dużej hali handlowej. „Wszystko wyszło na jaw po tym, jak mężczyzna zostawił swój samochód na parkingu centrum handlowego i zamknął go pilotem. Kiedy wrócił z zakupów, odkrył, że samochód był odblokowany i brakowało mu 5000 euro – mówi Piotr, Prywatny Detektyw.

Jak uchronić samochód przed złodziejami w 5 prostych krokach
Jak uchronić samochód przed złodziejami w 5 prostych krokach

Samochody „łamią się” bez wszczynania alarmu. Nowa metoda stosowana przez złodziei.

Włamania nie były klasyczne, wykorzystano urządzenia zakłócające. „Kiedy osoba naciśnie pilota, aby zamknąć samochód, urządzenie blokuje częstotliwość i samochód się nie zamyka. Zasadniczo samochód nie rozpoznaje sygnału pilota i nie reaguje” , wyjaśnia Detektyw , specjalista od systemów samochodowych. Nie działają też systemy alarmowe. Czemu? „Samochód nie czuje, że otwierano go innym kluczykiem” – dodaje Śledczy.

Co kierowcy mogą zrobić, aby uniknąć kradzieży?

Skąd możemy mieć pewność, że nie padliśmy ofiarą złodziei? „Schemat działa tak, jak gdy zamykasz samochód pilotem, ale jedne z drzwi nie są prawidłowo zamknięte. Samochód blokuje się i odblokowuje natychmiast. A jeśli masz samochód z elektrycznymi lusterkami wstecznymi, jeśli się nie składają jak tylko naciśniesz na pilocie, to znaczy, że samochód się nie zamknął” – mówi śledczy.

Zapytany, jak zamyka samochód, kierowca wyznaje, że „zawsze zamykam go na kluczyk z przyzwyczajenia” . Nie sprawdza, czy drzwi naprawdę się zamknęły: „Nie, już nie ciągnę za drzwi”.

Złodzieje kradną nie tylko z samochodów, ale także samochody w ogóle. Korzystają z urządzeń, które sprawdzają się zwłaszcza w samochodach najnowszej generacji, z systemem keyless go. Urządzenia, za pomocą których dokonują włamań, kosztują 10 000 euro i są na ogół kupowane na czarnym rynku w Bułgarii. „Urządzenia muszą znajdować się w odległości jednego metra, półtora metra od inteligentnego kluczyka, a następnie urządzenie odbiera sygnał z kluczyka, który stale emituje i wzmacnia. Następnie, jeśli urządzenie znajduje się w pobliżu samochodu lub kluczyka, samochód może być otwarty i włączony” – mówi śledczy z Tarnowskich Gór

wywiad z detektywem
wywiad z detektywem

Specjaliści radzą, aby nigdy nie zostawiać inteligentnego kluczyka w pobliżu drzwi wejściowych. Tylko w zeszłym roku skradziono 1500 samochodów.

Jeśli szukasz osoby która Ci pomoże w poszukiwaniu samochodu, zapraszam do kontaktu. Mój numer telefonu: 608 044 564 . Konsultacja jest bezpłatna. Na co dzień obsługuje takie przykre sprawy na terenie Śląska. Zabrze, Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry, Lubliniec i miasta w okolicy to mój codzienny rejon działań dochodzeniowych.

Dzwoń! Pomożemy Teraz!